Moje prvé články som začal písať ešte niekedy v roku 2012. Za tú dobu sa môj život veľmi zmenil. Zákonite sa musí zmeniť aj obsah toho o čom píšem.

Sloboda

Roky som písal o živote v Nórsku, prišlo mi to logické a ľudí to zaujímalo. Dnes už žijem na Slovensku a tiež mi príde prirodzené písať o veciach, ktoré sú mi blízke. Po toľkých rokoch písania o cestovaní a živote v Nórsku cítim, že sa chcem posunúť ďalej. To je jedna z najkrajších vecí na písaní svojho vlastného blogu a tým je sloboda. Momentálne to tak cítim, že chcem prinášať ľudom niečo nové, niečo čo mi je blízke a hlavne niečo čo má hodnotu.

Hodnota

Od začiatku som sa v blogoch delil o informácie, ktoré som získal životom v zahraničí. Písal som o cestovaní a tom ako to je v iných krajinách. Celá pointa môjho písania bola v tom, že som chcel ukázať iný pohlaď na vec. Keď som písal o nórskej spoločnosti chcel som aby ľudia na Slovensku videli, že niekde inde to ide aj inak. Mojim zámerom bolo odovzdať moju skúsenosť ďalej. Ľudom, ktorí v Nórsku ešte neboli alebo ani tam nechcú či nemôžu ísť. Možno naivne som veril, že to bude mať aspoň trochu pozitívny vplyv na čitateľov.

Po rokoch a stovkách článkov som dospel do bodu kedy mi napísať o tom ako bolo na dovolenke v Thajsku nedáva veľký zmysel. Nemám nič proti tomu keď niekto taký článok napíše, ale ja chcem ísť inou cestou.

Slovensko

Keďže momentálne žijem na Slovensku moja najväčšia téma je aké to je vrátiť sa na Slovensko? Ako sa znovu zvyká na rodnú krajinu po rokoch v zahraničí? Prečo som sa vrátil a ako sa dá byť spokojný aj tu. Ako si nájsť prácu a začať kariéru na Slovensku? Kde hľadať príležitosti?  Písať na tieto témy mi príde oveľa hodnotnejšie. Nemyslím to teraz tak, že už nikdy nič o Nórsku nenapíšem, ale skôr to vnímam ako rozšírenie portfólia mojich tém.

Práca

Roky som riešil tému práce v zahraničí, musel som byť veľmi kreatívny a trpezlivý aby som sa predal a uspel. Na tému práce som napísal aj knihu Cesta na ropnú plošinu. Aj napriek netradičnej téme má moja kniha úspech a to ma iba utvrdzuje, že toto je správna cesta.

Dúfam, že sa vám moje nové blogy budú páčiť a čo je dôležitejšie, že vám prinesú hodnotu.