Moslimska svadba v Norsku

 Moslimská svadba v Nórsku

Ako fotograf som mal možnosť zavítať na najrôznejšie miesta. Na svadby, krsty a iné udalosti. Ani vo sne by ma nenapadlo, že raz pôjdem na moslimskú svadbu.

Hneď na začiatok chcem napísať, že nie som moslim. Na svadbu som sa dostal v rámci mojej práce. Zákazníci si ma objednali, a tak som išiel fotiť svadbu.

Po pár e-mailoch sme sa stretli. Oproti mne sedel mladý pár. Vyzeralo to, akoby sa stále usmievali. Potom som si to všimol. Mali šikmé oči. Nie tak ako Číňania, skôr ako Mongoli.

„Odkiaľ ste?“ opýtal som sa opatrne.

„Z Číny“, odpovedali s úsmevom.

Dohodli sme si všetky potrebné veci a podpísali zmluvu. So slovami: „Stretneme sa tretieho decembra o ôsmej ráno“, sme sa rozišli.

2i8a8427-2

Svadba

Nórsko – krajina fjordov, blond ľudí s modrými očami. Keď som o ôsmej ráno otvoril dvere na dome, pred ktorým stálo veľa áut, objavil som iné Nórsko. Pár krokov cez chodbu ma vnieslo do úplne iného sveta, aký som poznal. Všetci ma srdečne privítali.

Naľavo bola priestranná obývačka, kde sedeli za stolom starší muži. Vedľa sa na malom koberci modlil kňaz v tmavých šatách. Rozbalil som si svoje fotoaparáty a hor sa do práce.

Dom bol rozdelený na tri časti. V kuchyni boli iba ženy. Na sedačke medzi chodbou a obývačkou sedeli mladí muži so ženíchom, v obývačke starí chlapi. Všetci celkom pokojne pili čaj a jedli.

Okolo deviatej sa niečo začalo diať. Východ slnka vytvoril magickú atmosféru.  Chalan, ktorý mi robil sprievodcu, na mňa zamával: „Poď! Teraz sa niečo bude diať!“

Viac zo svadby nájdete v mojom videu.

 

 

Ak sa vám môj blog páčil, dajte mi lajk na moju fb stánku. Stačí kliknúť na obrázok.

image-14