Blíži sa koniec roka a nastáva vhodný čas na bilancovanie. Každoročne sa s vami zvyknem podeliť o to, čo som prežil. Tu je prehlaď môjho roku 2017.

2017 rok zmeny

Tento rok sa udialo asi najviac zmien v mojom živote vôbec. Boli to zmeny nie ľahké, ale veľmi prínosné. Tak napríklad, pobalil som si život do jedného nákladného auta a presťahoval som sa na druhý koniec Nórska do Oslo. Našiel som si novú prácu a začal robiť niečo úplne iné. Prihlásil som sa na vysokú školu a začal som študovať IT. Napísal som a vydal knihu, ktorá je úspešná. Zmenilo sa toho naozaj veľa. Ale prečo? Alebo ako?

Práca, práca, škola, cestovanie

Za všetkým, čo som napísal vyššie, je neskutočné množstvo práce. Dá sa povedať, že pracujem nonstop na niečom. Je to môj relax, moje hobby, moja vášeň. Keď práve niečo nečítam alebo nepíšem, učím sa. Tento rok som letel 26 krát či už kvôli práci, škole alebo zábave. Strávil som na cestách osem týždňov a popri tom som ešte chodil do práce a školy. Napísal som viac ako 50 článkov, blogov, rozhovorov a v neposlednom rade moju prvú knihu!

Ani sám neviem, ako som to celé stihol.

Kniha

Keby som mal napísať jedinú top vec za tento rok, nevedel by som. Celý rok bol super. Posunul ma o veľký kus vpred oproti tomu, kde som bol rok predtým. Veľkú radosť mi spravila kniha, na ktorú som dostal kopec pozitívnych ohlasov. To je asi to najkrajšie na tom, keď vydáte knihu. Dozvedia sa o vás a vašich myšlienkach noví ľudia.

Ľudia

Spoznal som množstvo úžasných ľudí, ktorí ma inšpirovali a motivovali do ďalšej práce. Či už to boli ľudia v škole alebo v spojitosti s knihou.  Keď som vydal knihu, spontánne sa mi ozvalo mnoho ľudí, ktorí mi ponúkli nezištne pomoc. Veľmi ma to prekvapilo. Nebudem písať ich mená, oni vedia, ktorí to sú. Ďakujem vám!

Počul som a prečítal  množstvo nových myšlienok a názorov, ktoré ma obohatili. Tento rok som stihol prečítať  35 kníh. Mal som možnosť vidieť ľudí v iných krajinách, to akí sú a akí život žijú.

Poďakovanie

Za tento rok mi neostáva nič iné, ako napísať jedno obrovské ĎAKUJEM. Uvedomujem si, aké veľké šťastie mám a ako veľa ľudí mi pomohlo tento rok. Ľudia v mojom okolí, moja priateľka, rodina a samozrejme moji čitatelia. Veľmi si vážim vašu podporu.

A tak ešte raz Ďakujem priatelia, rok 2017 bol si úžasný. Prajem vám krásne a pokojné Vianočné sviatky v kruhu vašich najbližších.

 

Andrej Tichý