Predtým, ako som začal písať môj tradičný sumár roku som sa zamyslel. Prečítal som si predošlé zhrnutia rokov a toho na čom som pracoval a čo mi bolo dané. Tento rok bol úplne výnimočný tak musí aj moje zhrnutie byť iné.

Rodina

Najväčšia udalosť roku 2019 bolo narodenie nášho syna. Každý kto má deti vie, aká životná zmena to je. Je to neopísateľné byť pri zrode nového života a doslova to zmenilo všetko. Tento rok sa mi bez preháňania podarilo všetko po čom som kedy túžil. Kúpili sme dom, narodil sa nám syn a zasadili sme strom. Dokonca sme stihli aj svadbu.


Sme za to veľmi vďační.

Škola

Podarilo sa mi úspešne dokončiť náročný druhý ročník Aplikovanej informatiky, pár dní pred narodením nášho syna. 

Práca

Mimo času strávením s rodinou sa venujem práci. V mojom prípade je práca pojem širší. Mám to šťastie, že moje koníčky sa mi stali prácou. A nemám iba jednu prácu, kde chodím od pondelka do piatku. Mám viac projektov, ktoré ma bavia a venujem im môj čas. Popri IT venujem môj voľný čas marketingovým projektom, robím ppc kampane, správu sociálnych médií a web design.

Blog

Za tie roky čo píšem sa môj blog vyvinul. Tento rok som na LinkedIn zdieľal príbeh o tom, ako som žil v Nórsku a prečo som začal študovať a zmenil kariéru. Stretlo sa to s obrovskou odozvou. Pozvali ma rečniť na veľkú biznis konferenciu a vstúpil som do nového levelu.

Uvedomil som si, že moja hlavná téma, ktorá ma baví a hlavne, ktorú žijem je o vzdelávaní sa a budúcnosti.

Aj keď je to téma oveľa menej populárna ako Nórsko dáva mi to zmysel.

Natočil som o tom seriál rozhovorov s veľmi zaujímavými ľuďmi. Odporúčam si ho pozrieť tu. Ak dávate prednosť forme podcastu tie nájdete tu.Budúcnosť

Na začiatku roka 2019 som písal o tom, ako sa chcem posunúť a odovzdávať čitateľom väčšiu hodnotu. Myslím, že sa mi podarilo nájsť ten správny kanál a formu. Môžete ma sledovať na mojom LinkedIn.

 

Misia

Minulé roky som kvantifikoval koľko akého obsahu som vytvoril. Tento rok to bolo opäť veľké množstvo článkov, videí a dokonca aj  pár podcastov. Popri tom som tiež venoval stovky hodín práci na ďalších projektoch, ktorým sa venujem. Uvedomil som si jednu vec. Nepotrebujem omračovať ľudí množstvom ale kvalitou. Moja misia je, že z vďaky (áno z vďaky lebo blogy roky píšem zadarmo) za to čo mi písanie dalo budem venovať tejto málo populárnej, ale podľa mňa o tom dôležitejšej téme a tou je vzdelávanie!

Moja misia je aby som dostal do povedomia ľudí to, že svet sa mení a na to, aby ste sa mali dobre aj za desať, dvadsať rokov sa musíte zmeniť aj vy.

Ak sa mi podarí aspoň trochu spopularizovať túto tému budem nesmierne rád.

2019 bol úžasný rok, veľmi veľa mi dal. Ďakujem krásne za všetko a teším sa na nový rok 2020.

Ďakujem, Andrej.