Úplne na rovinu 2020 bol to ťažký a zvláštny rok. Nedalo sa veľmi cestovať a tak sme trávili čas doma. Preto som toho stihol veľmi veľa.

Čo som stihol:

Na Vianoce som dostal model lode, už ho iba postavať. Trávil som tým večery asi až do apríla. Odhadom tak 200h práce.

Počas januára som úspešne ukončil zimný semester. Šesť skúšok a 6 seminárnych prác alebo zadaní.

Vo februári ešte pred tým, ako všetko prepuklo sme cestovali. Dávam to sem lebo cestovať s dieťaťom nie je dovolenka. Po prílete do Osla (meškalo lietadlo) nám v auto požičovni povedali, že pre nás nemajú auto. Aj keď sme ho mali zaplatené! A na celom letisku nebolo jedine voľné auto. Super správa! Riešiť túto situáciu s piatimi kuframi a pol ročným dieťaťom bol zážitok.

Tiež som mal môj prvý start up pitch v Oslo. Prezentoval som moju aplikáciu elektronikého pohovoru. Nakoniec z toho nič nebolo, ale beriem to ako cennú skúsenosť.

Podarilo sa mi prepísať naše nórske auto na slovenské špz. Sám, bez pomoci som absolvoval elektronické colné vyhlásenie. Pokladám to za najvačší administratívny úspech v mojom živote.  Stálo ma to okolo 50h času a kopec nervov. Chvíľami som mal pocit, že ošediviem, ale zvládol som to.

Začala sa jar a asi kvôli skladaniu lode som mal pocit, že dokážem poskladať čokoľvek. Tak som si zobral dovolenku, aby som mohol pracovať. Môj optimistický odhad bol, že to mám za 2 dni hotové. Nakoniec sme pergolu skladali 5 dní.

Lockdown bol extra čas, čo som sedel doma a tak som ho využil, napísal som kapitolu do knihy o umelej inteligencii, ktorá má v blízkej dobe vyjsť.

Na youtube som objavil DIY videá. To mi spôsobilo značné problémy. Znova som si zobral dovolenku. A spravil som si lavičku a pár črepníkov. Mínus tri dni dovolenky.

Po večeroch a víkendoch som písal a programoval bakalársku prácu. Úspešne som spravil všetky zadania a skúšky v letnom semestri.

Štátnice sa začali blížiť a tak som prestal majstrovať a intenzívne som sa učil. Čo nakoniec prinieslo ovocie a úspešne som zoštátnicoval A, B, A.  Veľkú zásluhu na tom mala moja manželka za prvé, že mi umožnila sa učiť. Po druhé, priznávam, že mám výhodu v tom, že je učiteľka a všetky otázky ma poctivo skúšala. A tak som vedel super úplne všetky. Za čo jej ďakujem.

 

Po štátniciach sa mi uľavilo a znovu som si vzal dovolenku. Aby som sa nenudil tak som si vymyslel projekt zavlažovania. Na YouTube to vyzeralo tak ľahko. Trvalo mi to iba týždeň.

Stále bolo pekne a nevedel som čo s rukami, tak som si cez víkend postavil záhradný domček.

Bolo leto a ostávalo pár dni dovolenky tak sme išli na výlet do Tatier. S ročným dieťaťom. V preklade robil som nosiča, vecí a nášho malého.

Prišiel september a znova som začal chodiť do školy, vypracovávať zadania, seminárne práce.

Popri tom som napísal detskú knihu a rozhodol som sa ju vydať.

Spravil som kampaň, zohnal som peniaze, ilustrátorku, založil firmu a začal predávať knihu Kuriatko Spinkáčik. To všetko po večeroch, keď náš syn spal alebo cez víkend.

 

Asi sa mi zdalo, že mám veľa času tak som si spravil Prince2 certifikáciu. Teraz si spomínam ešte počas jari som spravil advance kurz automatizácie v Jave. V pláne som mal aj Scrum ale kvôli Corone sa plány presunuli.

S blížiacim koncom roka som si uvedomil, že minulý rok som si dal záväzok, že budem každý týždeň písať aspoň jeden status na Linked in. Čo sa mi aj podarilo výsledkom čoho je rast mojich connections na 4000+ čo je super.

Popri tom som písal blogy, články, statusy, robil webstránky, staval detskú izbu pre syna, sadil stromy v záhrade a neviem čo ešte všetko. Občas mi dokonca ostal čas prečítať si knihu ale bolo toho fakt málo asi iba desať.

Samozrejme som full time pracoval ako tester automatizér a venoval sa čo najviac mojej rodine. Celkovo to bol veľmi plný rok. Pracoval som na množstve vecí a väčšina sa super podarila.

Ak by som si mal dať predsavzatie do nového roka tak je to robiť menej vecí a viac si užívať prechádzky s rodinou.

 

Ďakujem za rok 2020 a teším sa na ten nový!