Po troch pohároch vína prišiel ten správny čas. Objavili sme novú vedeckú metódu. Začali sme veštiť budúcnosť z krištálovej gule.

Prosím neskúšajte to doma. Niektoré z použitých metód môžu byť nebezpečné. Čítanie nasledujúceho článku môže vyvolať bolenie hlavy.

Aby som dodržal správny postup tak vás uvediem do situácie. Ako médium na zlepšenie signálu kryštálovej gule sme použili červené víno. Konkrétne Cabernet Savignon kúpený v Duty free na letisku v Oslo. Iné odrody nefungujú. Mám to vyskúšané. Odborným garantom experimentu bol doktor sociológie a môj kamarát Pavel. Vedecký postup som dodržal, môžeme prejsť priamo k experimentu.

Signál

Je veľmi dôležíte dodržať postupnosť krokov. Ideálny obraz v krištálovej guli začína byť po požití troch pohárov vína. Samozrejme dvojdecových. Mali sme šťastie a cez tohtoročné Vianoce bol signál priam ideálny a tak sa nám podarilo zahliadnuť budúcnosť až 30 rokov vzdialenú. Možno za to môže náš tohto ročný stromček. Mimoriadne sa podaril.

2028

Aby ste z toho čo sme videli nemali šok rozhodol som sa dávkovať to postupne. Začnem teda zmenami, ktoré nastanú v horizonte do desať rokov.

-Pracovný týždeň sa skráti na štyri dni (v niektorých povolaniach)

-Paradoxne nezamestnanosť narastie na 10-15%

-Okolo roku 2020 príde ďalšia finančná kríza

-Ľudia sa budú sťahovať z miest nielen na dedinu ale aj do virtuálneho svetu čoraz viac

2038

O ďalšiu dekádu neskôr nás čakajú ešte zaujímavejšie zmeny

-Väčšina ľudí prestane šoférovať autá, autonómne autá budú bežné

-Začnú sa objavovať prvé lietajúce autá

-Crypto meny budú bežným platidlom

-Automatizácia zoberie veľkému počtu ľudí prácu. Zavedie sa základný príjem

-Komunitné bývanie bude na vzostupe, bohatí ľudia s veľkou nehnuteľnosťou budú poskytovať bývanie ľudom bez práce za to, že sa budú o nich starať.

-Zdieľaná ekonomika bude na vzostupe, jedno auto bude mať viac majiteľov, chaty, lode…

2048

Na vianočnom večierku sme mali kúzelníka. On nám povedal, že čím viac toho vypijeme tým lepšie kúzla uvidíme. Čiastočne to platí aj pri veštení akurát, že presnosť predpovede sa znižuje.

-90% aut bude elektrických

-svetovou menou bude crypto

-Pracovať sa bude 10 hodín do týždňa, ľudia sa budú chváliť, že tento týždeň idú do práce na celé dva dni po 5hodín. Ostatní budú ticho závidieť.

-Každý človek bude mať svoj rating, forma hodnotenia bude závisieť na jeho sociálnom kapitále a schopnosť predať a pútať pozornosť

-Menej práce a viac času spôsobí rast psychických chorôb a následne nárast zábavného priemyslu ako formy trávenia času

-Objavia sa prvé spoločenstvá kde budú ľudia žiť čisto vo virtuálnom svete ich vysnívaný život.

-Cestovanie bude lacné, ľudia začnú extrémne cestovať

-Pokrok v letectve, let do NYC z Európy bude trvať 2h

-Elon to dokázal, začne sa lietať na Mars

-Objavia sa nové spôsoby učenia

-Reforma školstva radikálne zmení školstvo ako ho poznáme

-Zmení sa spôsob prijímania potravy, ľudia budú jesť jedlo ako ho jeme dnes minimálne

-pokrok v zdravotníctve spôsobí, že ľudia sa dožijú aj 200r tu si nie som úplne istý, pretože na zlepšenie signálu sme použili štvrtý pohár vína. Ostatné predpovede sú samozrejme na 100% presné.

Dúfam, že sa Vám náš experiment páčil. Ak vás pobúril tiež som rád. Neberte sa prosím príliš vážne. Článok som si sem len tak uložil. Aby som za 30 rokov mohol prečítať a skontrolovať presnosť kalibrácie našej gule.