Cesta na ropnú plošinu

(3 recenzie zákazníkov)

9.90

Každá kniha môže byť na Vaše želanie podpísaná a s venovaním.

O KNIHE (NAŠIMI SLOVAMI)

Ďalšia z kníh, ktoré sa čítajú samé. Vďaka pútavo napísanému príbehu mladého Slováka, ktorý sa rozhodol zmeniť svoj život a vydať sa na cestu za svojím najväčším snom – prácou na ropnej plošine, spoznáte za pár hodín ďalšiu jedinečnú a inšpiratívnu osobnosť. Bol odhodlaný premeniť svoj sen na skutočnosť. Ale ako to už častokrát býva, cesta nebola ani taká rýchla a ani jednoduchá, akoby sa mohlo zdať. Každodenné, väčšinou nepríjemné, prekvapenia, náročné a zdanlivo neprekonateľné prekážky, sa stali na niekoľko mesiacov súčasťou jeho života, a snívanie sa tak striedalo s riešením menších či väčších problémov. Každý deň sa musel učiť niečo nové a začínal žiť akoby odznova. Úprimné a motivačné momenty zo skutočného života, zaujímavé a hodnotné informácie a nemalá dávka humoru či irónie. Toto všetko môžete nájsť v Andrejovej knihe.
Každá cesta sa začína prvým krokom…

ANOTÁCIA

„Výhľad z okna nič moc, takisto ako výhlaď na moju budúcnosť. Cítil som sklamanie a nespokojnosť. V živote som chcel veľa dosiahnuť, pozrieť sa na exotické miesta, no namiesto toho som sa ľutoval v byte mojich rodičov. Mal som čerstvých dvadsaťtri.“

Ak sa práve nachádzate na rázcestí, alebo ste zatiaľ nenabrali odvahu ísť si za svojím snom, Andrejov príbeh Vám pomôže urobiť krok vpred.
Mladý Slovák v tejto knihe rozpráva svoj vlastný životný príbeh. Vďaka neoblomnosti, vytrvalosti, každodennej práci na sebe samom a vyčiarknutí slova NIE zo slovníka, sa mu napokon podarilo dosiahnuť svoj vysnívaný cieľ – dostať sa na ropnú plošinu a žiť svoj sen.
Nebolo to vôbec ľahké. Viac o jeho strastiplnej ceste sa dočítate v tomto inšpiratívnom skutočnom príbehu. A vďaka nemu si môžete dotvoriť ten svoj. Prežite spoločne s Andrejom dobrodružnú cestu na miesto, na ktoré si nekúpite zájazd v žiadnej cestovke.

„Ako keby som urobil prvý krok v mojom živote. Tak strašne mi chutil. Keď sa moja noha dotkla letiskovej dráhy a do tváre ma plnou silou udrel vietor z vrtule, bolo to ako sen. Nie ako, ono to bol môj sen veľmi dlhú dobu a práve v tejto chvíli som ho žil…“

Kategórie:

3 recenzie k Cesta na ropnú plošinu

 1. Michael Kordík

  Dobrý večer. Práve som dočítal knihu Cesta na ropnú plošinu,bol to skvelý zážitok a to,že som ju prečítal za pár hodín v mojom prípade dokazuje,že ma skutočne zaujala,niesom totiž vášnivý čitateľ. Pracujem v Nórsku ako zvárač a bolo naozaj príjemné nájsť zhody v mnohých zážitkoch,myslím na pevnine. Práca na plošine je pre mna v tejto chvíli zatiaľ v rovine sna,no aj táto kniha mi ukázala,že to pôjde ale verím,že si v tomto smere napíšem svoj vlastný príbeh. Rozhodne túto knihu odporúčam každému kto sa rozhoduje a stále nevie..som si istý,že sa v tejto knihe dokáže nájsť veľa ľudí.Držím prsty v ďalších krokoch a projektoch a rozhodne sa o ne podeľ s nami,ďakujem a prajem všetko dobré. S pozdravom. Michael Kordík,Košice,Slovensko-Nórsko.

  • Andrej Tichy

   Dakujem velmi pekne.

 2. Magda Roganská

  Veľmi zaujímavá kniha o niečom, s čím sa v našich končinách nestreneme. Je dobré mať možnosť spoznať aj takýto spôsob života. Kniha je písaná ľudsky a zaujímavo. Som rada, že som si rozšírila obzor poznania. Máte moje sympatie, gratuľujem Vám a prajem veľa zdaru do ďalšieho života. Som rada, že ste sa vŕátil na Slovensko.

  • Andrej Tichy

   Dakujem Vam velmi pekne. Som rad, ze sa Vam kniha paciala. Potesili ste ma.

 3. Mira

  Knihu som si kúpila hneď, ako som ju objavila. Keď som sa plavila na Island, v diaľke sme videli niečo ako špendlíkové hlavičky vyčnievajúce z vody a ďalekohľad nám ukázal, že sú to celé „mestá“ na stračích nohách, neohrozene stojace vo vlnách oceánu. Veľmi by som tam chcela ísť a vidieť to na vlastné oči a prežiť v tom kolose pár dní :-). Knihu som „zhltla na jedno prečítanie. Výborne spontánne napísané… Zaujímavé je nielen to o samotnej plošine, ale aj obdivuhodný príbeh človeka, ktorý si splní sen. Určite si ju ešte raz prečítam a posuniem kamarátom. Bolo by zaujímavé napísať o tom, ako to celé okolo ťažby ropy prebieha, možno aj pohľady do príbehov iných ľudí. Ja by som to napríklad zaradila aj do cestovateľského festivalu ako príbeh o svete, ktorý nepoznáme.
  Držím palce pri ďalšom písaní.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *