Dve a pol hodiny južne smerom od Osla je koniec sveta. Toto mieste je hojne navštevované kúpania chtivými ľuďmi. Poďte sa pozrieť!

Verdens Ende

V preklade koniec sveta, tak sa volá malá dedinka neďaleko mesta Tønsberg. Turisticky veľmi navštevované miesto a nielen pre svoje unikátne meno. Kamene vystupujúce z mora sú obrúsené vodou do príjemnejších oblých tvarov. Pláž by ste tu hľadali márne. Ľudia si porozkladajú lehátka a deky na skalách a užívajú si počasie.

Vstup do vody tu nie je ideálny, ale napriek tomu sa tu mnohí prídu okúpať. Nevadia im ani riasy a páchnuca, hnijúca vegetácia.

V tomto videu si môžete pozrieť atmosféru z výletu na toto krásne miesto.

Okolie tohoto miesta poskytuje všetko potrebné zázemie. Nájdete tu slušné záchody, miesto na grilovanie, stoly a lavice. Je tu aj reštaurácia s výhľadom. Na veľkom parkovisku môžete stáť celý deň za 41 NOK (cca 4 eur), čo je na nórske pomery veľmi fajn.

Toto miesto je známe svojou scenériou, ku ktorej neodmysliteľne patrí aj maják z dávnych čias. Predchodca moderných majákov vyzeral takto. V železnom koši sa jednoducho zapálil oheň a následne sa nadvihol do výšky, aby bolo pobrežie viditeľné pre námorníkov. Každý takýto maják mal svojho strážcu, ktorý bol zodpovedný za udržiavanie ohňa. To je v dnešnej modernej dobe už samozrejme história.

Výlet na koniec sveta vám rozhodne odporúčam. Je to tu veľmi pekné a stoji to za to vidieť toto miesto na vlastné oči.

Ak sa vám páčil môj blog, môžeme ostať v kontakte. Stačí, ak dáte like na moju Facebook stránku. Budete tak mať prístup ku všetkým mojim článkom.