Nie je to len obchod, je to miesto kde skutočne ľudia žijú. Vraví sa, že ak ste nespali pred Walmartom akoby ste v Amerike ani neboli.

Roadtrip

Väčšinou to ľudia berú ako výzvu do boja. Málokoho napadne kto to povedal? Či už idete spať na parkovisku pred obchodným domom z akéhokoľvek dôvodu stretnete tam množstvo ľudí. Usa je na naše pomery veľká krajina. Žiadne také, že za 6 hodín ju prejdete skrz na skrz. Tu je to vzdialenosť do blízkeho mesta. Píšem aby som vás uviedol do reálií. Asi preto sú tu ľudia zmierení s cestovaním. Je to spôsob ako nájsť lepšie možnosti.

V momente keď zatvára obchod svoje dvere pre zákazníkov nie je parkovisko prázdne. Pravé naopak, začína sa plniť. Karavany, autá, autobusy. Staré, nové, luxusné ale aj tie čo majú svoje dobré dni už za sebou. Slnko síce zapadalo ale tu to ožívalo.

 Noc

Bola to naša prvá noc, ktorú sme sa chystali stráviť takýmto spôsobom. Prišli sme už po zotmení. Neisto sme hľadali ideálne miesto.

,,Nie veľmi vpredu tam sa nebude dať ísť na záchod.

,,Ani tam nie, tam je to príliš na očiach.

,,Tam k múriku. S výhľadom do púšte a ďalej od lampy.

Zastal som dve parkovacie miesta od dodávky. Nech máme trochu súkromia.

Horseshoe Bend

Naši noví susedia boli o niečo mladší pár. Rozprávali sme sa o tom aké to bude spať v aute a prečo tu vlastne sme? Boli sme neďaleko známeho miesta Horseshoe Bend, každý sem chce prísť a vidieť ako sa rieka zarezala hlboko do skál.

My sme sa pokochali pohľadom na posledné lúče slnka, ktoré sa dotkli hladiny rieky. Bolo to pekné vidieť. Horšie bolo, že majitelia ubytovacích zariadení v okolí si zmysleli, že 200 dolárov za najlacnejšiu noc je fajn cena. Určite pre nich bola ale nie pre nás. Preto sme sa rozhodli, že jednu noc na parkovisku predsa zvládneme. A tak sme tam boli. Nenápadne sme pozorovali ľudí vedľa. Cítili sme sa ako úplní amatéri.

,,Pozri, oni majú vodu v bandaske. Komentoval som keď sa umývali.

,,Dokonca majú varič! Odpadnem. Vyhŕklo zo mňa keď som videl ako si začali variť večeru.

Nakoniec som zbadal, že v aute majú posteľ ticho som pokrčil ramenami. Boli sme amatéri.

Auto

Naša najväčšia vychytávka bola fľaša vína. Naliali sme si Cabernet Sauvignon značky Bare foot. Toto víno sme si kúpili prvý večer vo Vegas a chutilo prekvapivo dobre. Proste Kalifornia.

Ale naspäť do Arizony.

,,Je to možné, že víno z plastového pohára chutí tak skvele? Zahniezdil som sa v sklopenej sedačke a posrkoval červené. Nado mnou otvorená sklenená strecha a nebo plné hviezd.

,,Ten Forester to je ale auto. Opáčil som.

,,Oni vedia. Chytila ma za ruku priateľka.

Víno

Vystúpil som z auta, išiel som oslobodiť víno. Pýtalo sa von. Iba niekoľko krokov a bol som v úplnej tme. Pod nohami vŕzgala púšť. Bolo teplo, v ten deň sme videli Grand Canyon, prešli  púšť. Cítil som to v celom tele. Ako som tak stál a pozeral sa do noci povedal som si, že o tom raz napíšem. Aj keď to nebude až také dobré ako to bolo v skutočnosti v tej chvíli keď som tam bol aj tak sa o to chcem podeliť. Stál som tam s rozopnutými nohavicami a bol to skvelý moment.

Spať v aute v strede púšte pred obchoďákom bolo iné ako keby spíme v hotely. To by nebolo o čom napísať. Ďalšiu vec čo som si uvedomil je, že my sme to mali na jednu noc. Viac menej zo srandy, ale množstvo ľudí takto žije. Cestujú v aute, za prácou, rodinou, alebo len tak. Všetci títo ľudia sa večer stretnú na parkovisku. Sú to páry, rodiny, ľudia o samote. Susedia na jeden večer. Sú tak blízko a pritom každý má úplne iný osud, inú cestu pred sebou.

Skoro ráno nás zobudilo slnko, susedia zabuchli dvere a my sme išli ďalej.

Ak sa vám páčil môj blog, môžeme ostať v kontakte. Stačí, ak dáte like na moju Facebook stránku. Budete tak mať prístup ku všetkým mojim článkom.