Termín podania prihlášky na vysokú školu sa nezadržateľne blíži. Ste už rozhodnutí?

Ak ešte nie, prečítajte si moju radu.

Rozhodnutie

Vybrať si kam ísť na vysokú školu nie je ľahké rozhodnutie. Ovplyvní to výrazne váš život. Zhodou okolností mám v rodine dvoch švagrov (dvojičky), ktorí majú 19 rokov a pravé riešia kam ísť študovať. Moja rada pre nich znela.

,,Choďte študovať informatiku!

Prečo?

Prečo by sme mali ísť študovať informatiku a prečo pravé na Paneurópsku vysokú školu?

Študovať informatiku na Paneurópskej vysokej škole je super. Umožnilo mi to veľa. Už počas prvého ročníka som sa zamestnal v odbore, ako informatik a získaval som prax.

Nie je to úplne bežné, že už v prvom ročníku pracujete, a to čo vás naučili v škole dávate každý deň do praxe a ešte vám za to platia.

Tiež nie je úplne bežné, že v škole Vám vychádzajú v ústrety. Ak sa zamestnáte môžete požiadať o individuálny študijný plán a dokážete tak pracovať a študovať zároveň.

Ako informatik so vzdelaním z oboru a praxou budete veľmi slušne žiť a nebudete mať núdzu o zamestnanie. Bežne mi chodia pracovné ponuky na môj LinkedIn. Personalisti mi volávajú a presviedčajú ma, aby som šiel pracovať do ich firmy.

Paneurópska vysoká škola Fakulta informatiky nemá nezamestnaných absolventov.

Školné, ktoré zaplatíte sa vám veľmi rýchlo vráti, dá sa povedať, že už počas štúdia.

Informatika je preferovaný odbor a raz ročne dostanete štipendium vo výške 250 eur.

Na paneurópskej vysokej škole sa študuje v malých skupinkách, kde má vyučujúci individuálny prístup a môže sa Vám viac venovať.

Škola je moderne vybavená nielen v učebniach, ale myslelo sa aj na oddychové zóny pre študentov.

Budúcnosť

Informatika je vzdelanie budúcnosti, podľa môjho názoru by ju mali nielen mladí čo najviac študovať. Je to veľmi široká oblasť a každý si tu nájde to svoje.

Mnohí sa obávajú štúdia ani ja som na začiatku nebol žiadny it macher, a preto by som chcel mladých alebo aj starších povzbudiť. Nebojte sa choďte študovať informatiku.

Na začiatku nikto nie je brutálny programátor, preto idete študovať, aby ste sa to naučili. Mňa škola naučila veľmi veľa, dostal som základy, na ktorých som mohol neskôr v praxi stavať.

Stredný vek

Na Paneurópskej škole študujú nielen mladí, ale aj ľudia v strednom veku. Ja sám som začal štúdium vo veku 31 rokov. Mám manželku, malé dieťa, pracujem a popri tom stíham študovať.

Žijeme v dobe kedy sa svet rýchlo mení a či už ste v poslednom ročníku strednej školy alebo máte po tridsiatke, choďte študovať informatiku na Paneurópsku školu.

Mne osobne to veľa dalo, zmenilo mi to život k lepšiemu. Pomohlo mi to naštartovať kariéru v it a byť úspešný.